Zastanawiasz się, czy ten kurs jest dla Ciebie?

Ten kurs stworzyłam dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak od podstaw stworzyć własny projekt wzoru oraz tkaninę lub inny produkt z jego nadrukiem.

Kurs będzie również idealny dla projektantów wzorów, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę, aby zacząć oferować profesjonalne usługi dla klientów.

Z tego kursu dowiesz się, jak stworzyć pomysł na projekt wzoru oraz spójną tablicę inspiracji. Pokaże Ci, jak zrobić skan ilustracji wykonanych dowolną, wybraną przez Ciebie techniką.

W trakcie kursu nauczysz się korzystać z potrzebnych narzędzi w programie Adobe Photoshop, aby przygotować plik ze wzorem przeznaczony do wysokiej jakości druku cyfrowego.

Podpowiem Ci również, gdzie zamówić tkaninę z własnym wzorem i opowiem o procesie tworzenia produktów z nadrukiem stworzonych przez Ciebie grafik.

Program kursu

  1. Od Autora

  2. Dołącz do Społeczności

  1. Ścieżka projektanta wzorów

  2. Narzędzia projektanta wzorów

  3. Podstawowe pojęcia

  1. Proces projektowy

  2. Pomysł na projekt wzoru

  3. Rozmieszczenie elementów

  4. Szkic elementów wzoru

  5. Wybór techniki i kolor

  1. Skan ilustracji

  2. Ułożenie elementów

  3. Poradnik: Jak zrobić skan

  4. Tworzenie raportu

  5. Poradnik: Jak stworzyć raport

  6. Tworzenie wzoru

  7. Poradnik: Jak stworzyć wzór

  8. Przygotowanie plików

  9. Poradnik: Jak zapisać plik do druku

  1. Druk na tkaninach

  2. Własne produkty

  1. Zadaj pytanie

Kurs online: Nauka projektowania wzorów

 • 299,00 zł
 • 15 lekcji
 • 4 poradniki

Zastanawiasz się, czego dokładnie się nauczysz?

Moduł I - Ścieżka projektanta wzorów

W tym module dowiesz się, jak rozwijać umiejętności w zakresie projektowania wzorów i wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Odkryjesz, jak dobrać narzędzia niezbędne do projektowania wzorów i zapoznasz się z podstawowymi pojęciami związanymi z procesem projektowania wzorów.

Moduł II - Proces projektowy

Z tego modułu dowiesz się, jak wygląda proces projektowania wzorów - od stworzenia spójnego pomysłu po opracowanie kompozycji, czyli sposobu rozmieszczenia elementów. Zrobisz szkic elementów, a następnie wykonasz je wybraną techniką rysunkową, malarską lub cyfrową.

Moduł III - Opracowanie graficzne

W tym module dowiesz się, jak zrobić skan ręcznie wykonanych ilustracji. Otrzymasz ode mnie poradniki do pobrania w formacie PDF z instrukcjami, jak krok po kroku stworzyć projekt wzoru w programie Adobe Photoshop i zapisać plik przeznaczony do wysokiej jakości druku cyfrowego np. na tkaninach.

Moduł IV - Tworzenie produktów

Z tego modułu dowiesz się, jak stworzyć rzeczywisty produkt - tkaninę z własnym wzorem. Podpowiem Ci, gdzie można złożyć zamówienie na niskonakładowy druk  tkanin. Opowiem Ci również o procesie tworzenia innych produktów z nadrukiem własnych wzorów.

Potrzebne narzędzia

Ilustracje możesz stworzyć dowolną techniką rysunkową lub malarską, a także przygotować je na tablecie lub w dowolnym programie graficznym. Wybór narzędzi, z których będziesz korzystać, należy do Ciebie. Więcej informacji znajdziesz w sekcji FAQ.

Opinia o kursie:

“Na kurs Zuzi trafiłam przypadkiem w idealnym momencie, kiedy bardzo dużo myślałam o tworzeniu własnych wzorów, ale nie miałam skąd czerpać informacji, jak się za to wszystko zabrać. Kurs pomógł mi zdobyć podstawową wiedzę na temat projektowania wzorów i ją uporządkował, rozjaśnił mi niektóre, problematyczne wcześniej kwestie oraz pokazał, jak może wyglądać ścieżka projektanta. Dziękuję Zuzi za poświęcony czas na przygotowanie kursu i zaangażowanie – będę kontynuować naukę w trakcie modułu II (obecnie osobnego kursu online: Jak zostać projektantką wzorów) i mam nadzieję, że po jakimś czasie udział w kursie zaowocuje początkiem własnej kariery w zawodzie projektantki.”

Małgorzata Żak

Poradniki PDF z instrukcjami krok po kroku

Na tym kursie otrzymasz 4 poradniki do pobrania w formacie PDF z instrukcjami krok po kroku, jak tworzyć projekty wzorów w programie Adobe Photoshop.

Kurs online: Nauka projektowania wzorów

Dowiedz się, jak od podstaw stworzyć projekt wzoru oraz tkaninę lub inny produkt z jego nadrukiem

Cześć, tutaj Zuzanna - projektantka i założycielka marki Merely Susan

Merely Susan to moja marka, którą założyłam z pasji do tworzenia i dzielenia się tym z innymi. W kursach dzielę się wiedzą i doświadczeniem, które zdobywałam od 2016 roku, pracując jako ilustratorka i projektantka wzorów, aby pomóc Wam w realizacji marzenia o rozpoczęciu kreatywnej ścieżki kariery.

FAQ

 • Czy mogę otrzymać fakturę na dane firmy?

  Możesz otrzymać ode mnie fakturę (bez VAT) za zakup Produktu. Napisz w tym celu wiadomość na adres e-mail: [email protected].

 • Czy otrzymam certyfikat ukończenia kursu?

  Tak, napisz wiadomość na: [email protected], aby otrzymać elegancki certyfikat ukończenia kursu. Będziesz go mogła pobrać i wydrukować.

 • Jakich narzędzi będę potrzebować?

  Ilustracje możesz stworzyć dowolną techniką rysunkową lub malarską, a także przygotować je na tablecie lub w dowolnym programie graficznym. Wybór narzędzi, z których będziesz korzystać, należy do Ciebie.

  Skan ilustracji wykonanych ręcznie możesz zrobić w domu lub skorzystać z usług lokalnej drukarni, jeżeli nie masz odpowiedniego sprzętu (skanera lub urządzenia wielofunkcyjnego z funkcją skanowania).

  Podczas kursu możesz skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej programu Adobe Photoshop. Dowiedz się więcej na stronie producenta: adobe.com/products/photoshop/free-trial-download.html.

  Możesz również pracować w innym płatnym lub bezpłatnym programie. Otrzymasz ode mnie propozycję dwóch zamienników.

 • Czy muszę być profesjonalnym artystą?

  Oczywiście, że nie! Możesz doskonalić swoje umiejętności w wybranej technice rysunkowej, malarskiej lub cyfrowej, ale nie musisz być ekspertem, aby rozpocząć twórczy proces i naukę projektowania wzorów.

 • Jakie metody płatności są dostępne?

  Masz do wyboru dwie opcje płatności za Produkt - płatność kartą kredytową ze Stripe oraz płatność poprzez PayPal. Niestety nie ma możliwości zrobienia przelewu bankowego za zakup kursu ze względu na ograniczenia techniczne strony.

 • Kiedy otrzymam dostęp do kursu?

  Dostęp do Biblioteki Zasobów i panelu kursu otrzymasz od razu po złożeniu i opłaceniu zamówienia.

  Zakupiony kurs będzie dostępny w Twoim Panelu po zalogowaniu się na Konto utworzone automatycznie podczas składania zamówienia.

  Aby zalogować się na swoje Konto, wejdź na stronę: merelysusan.thinkific.com i kliknij 'zaloguj się' - przycisk znajduje się w menu, w prawym górnym rogu.

  Login: Wpisz adres e-mail podany podczas składania zamówienia. Hasło: Po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość z możliwością ustalenia hasła do konta.

 • Jak długo będę mieć dostęp do kursu?

  Zgodnie z Regulaminem, który jest dostępny na stronie: merelysusan.com/regulamin, dostęp do Produktu jest ograniczony czasowo i wynosi 12 miesięcy, licząc od dnia zawarcia Umowy.

  Oznacza to, że otrzymasz dostęp do Produktu przynajmniej na 12 miesięcy, ale w praktyce będziesz mieć do niego dostęp tak długo, jak będzie aktywna moja strona z kursami.

  Jeżeli po 12 miesiącach Produkt nie będzie dostępny, a ty będziesz chciała z niego skorzystać, możesz skontaktować się ze mną mailowo w celu przesłania Ci linku do Dysku Google, na którym zostaną udostępnione dla Ciebie wszystkie materiały kursowe.

 • Czy mogę dokonać zwrotu kursu?

  Warunki odstąpienia od umowy określa Regulamin dostępny na stronie: merelysusan.com/regulamin (patrz § 10 ustęp 3 "Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku umowy o dostarczanie treści cyfrowych [...]")